“Ik leg hier een basis waarvan ik de rest van mijn professionele leven ga profiteren.”

Tim van Veggel, Staff Accountancy
Tim van Veggel, Staff Accountancy

Na zijn vwo volgde Tim van Veggel zijn jongensdroom en vertrok naar Spanje, om daar zijn tennistalent verder te ontwikkelen. Een rugblessure verhinderde dat hij zijn profcarrière kon voortzetten, en hij stortte zich op een studie Business Administration in Rotterdam. Zijn keuze voor de Accountancy-tak van Deloitte was een strategische. “Ik leg hier een basis waarvan ik de rest van mijn professionele leven ga profiteren.”

‘In de eindfase van mijn studie koos ik voor de master Finance & Investment. De internationale financiële wereld trok me, en ik heb mijn afstuderen dan ook gecombineerd met een stage bij zakenbank Morgan Stanley. Een half jaar Hong Kong en een half jaar Sydney. Een prachtige ervaring natuurlijk, maar toen ik afgestudeerd was wilde ik toch een andere kant op. Ik had veel kennis opgedaan, maar niet echt een concreet vak geleerd. 

Als accountant leer je wel echt een vak, een ambacht haast. Bovendien bezoek je steeds weer andere bedrijven, wat het dynamisch maakt en je brede kennis verschaft. Zeker in mijn werkveld Consumer Business, waar ik bij grote multinationals over de vloer kom. De praktijkervaring die ik daar opdoe kan ik voortdurend koppelen aan de theoretische kennis van mijn RA-studie, die ik momenteel volg aan de VU. Zo heb ik meegewerkt aan de controle van onze nationale luchtvaartmaatschappij, waarbij ik verantwoordelijk was voor de weergegeven brandstofkosten. Naast het beoordelen van interne processen en het doen van specifieke werkzaamheden, die ook behandeld worden in mijn RA-studie, hebben we gekeken of die weergave geen ‘materiële fouten’ bevatte. Het geeft echt een kick als je bij zo’n grote organisatie, waar het al snel over miljoenen euro’s gaat, in de keuken kan kijken.

Qua accountancywerkzaamheden zie ik weinig verschil tussen de big 4-kantoren. Ik heb de keuze voor Deloitte gemaakt vanwege de jonge, informele cultuur. Buiten het feit dat het erg prettig samenwerken is, zorgt dat ook voor een snellere kennisdeling. Deloitte is echt een leerbedrijf, je ziet dat mensen die hier begonnen zijn vaak op mooie posities bij topbedrijven in Nederland terechtkomen.

Vanuit mijn bedrijfskundige achtergrond vind ik het erg interessant dat ik leer om jaarverslagen te ‘lezen’ en op basis van die informatie conclusies kan trekken over ondernemingen. Daar heb je de rest van je leven profijt van; een paar jaar ervaring opdoen als accountant zorgt ervoor dat je later op zakelijk gebied niet meer voor de gek bent te houden. Dankzij de basis die ik hier leg, als adviseur van uiteenlopende multinationals, weet ik dat ik in de toekomst alle kanten uit kan met mijn ambities.’
 

Ga hier naar de overzichtspagina Deloitters en hun verhalen.


Loading


Als je wilt reageren, maak je dan bekend door één van de onderstaande opties te kiezen.
Maak je bekend met 

Jouw projecten

Hoe houd je grip op veiligheid? Hoe houd je grip op veiligheid?

“Het onderwerp veiligheid heeft altijd al op mijn grote belangstelling kunnen rekenen. Zelf heb ik zes jaar......

Aan het stuur van de economie Aan het stuur van de economie

“ Een van de redenen waarom ik ooit voor Deloitte heb gekozen was het ontbreken van de bekende......


Bekijk alle projecten
Deloitters aan het woord
Tineke van den Berg, Junior Controller Accountancy (onderdeel van Deloitte Accountancy)
"Vanaf het allereerste begin voelde ik me een echte Deloitter."

Tineke van den Berg, Junior Controller Accountancy
(onderdeel van Deloitte Accountancy)



Meer Deloitters aan het woord
Dit is Deloitte op Twitter