
Hij is het ‘sprekend’ voorbeeld van een doorzetter, en dus een echte Deloitter.
Zijn diploma aan NIVRA/Nyenrode vormde de afsluiting van een uitgebreide studieloopbaan. Behalve RA is hij inmiddels Director bij Transaction Services. Rotterdammer André van IJperen is duidelijk van het type ‘geen woorden maar daden’. Maar de grote vraag is natuurlijk: hoe komt een registeraccountant in de wondere wereld van Mergers & Acquisitions terecht?
‘Ik denk niet dat er veel kantoren zijn waar je dezelfde kansen krijgt als ik heb gekregen en dat is echt kenmerkend voor Deloitte. Er zijn individuele loopbaanpaden, maar die zijn er ook om van af te wijken. Je kunt zelf het initiatief nemen, en als Deloitte iets in dat voorstel ziet, word je daarin gesteund.
Ik ben hier, na mijn heao RA, begonnen bij de Internationale Accountancy Praktijk. De manier van werken, de collega’s, de sfeer; het voelde voor mij als een warme deken. Ik ben nooit meer bij Deloitte weggegaan en heb daar veel profijt van gehad. In de eerste jaren heb ik, gefaciliteerd door Deloitte, mijn RA gehaald. Elke vrijdag naar Nyenrode, dat is wel op je tanden bijten en veel avonden in de boeken duiken, maar ik heb het gehaald. Alleen het vreemde was dat toen ik de titel achter mijn naam kon zetten, ik mij afvroeg wat ik er nou eigenlijk mee wilde; in de accountancypraktijk blijven of wilde ik iets anders? Ik kwam er achter dat ik het eigenlijk leuker vond om meer vooruit te kijken, dan achteraf de boeken controleren. Gelukkig is Deloitte groot genoeg om ambities waar te maken. Ik ben in goed overleg naar New York vertrokken, naar de M&A Services Group. Fulltime heb ik me daar met due diligence bezig gehouden. Dat was precies wat ik zocht. In kaart brengen waar een bedrijf financieel staat en wat de risico’s en mogelijkheden zijn. Maar vooral: meer dynamiek, meer bedrijfsmatig, meer toekomstgericht. Na twee intensieve jaren ben ik teruggekeerd naar Amsterdam en kwam terecht bij Transaction Services. Ik heb veel aan de internationale ervaring die ik in New York heb opgedaan. Niet iedereen verwacht het van Deloitte, maar in mijn vakgebied behoren we tot de absolute internationale top. We werken onder andere voor de grootste private equity firms ter wereld maar ook voor mooie multinationals. De wereld van M&A is een wereld op zich. Hard werken, soms ook op momenten dat je het net niet verwacht. Maar als je samen met je team na een paar nachten doorwerken de deal van jouw cliënt op de voorpagina van het FD ziet staan, geeft dat enorme voldoening. Bijkomstig is dat we in onze TS-praktijk ook restructuring opdrachten doen. Dat is weer een hele andere manier van naar een bedrijf kijken. Je komt in aanraking met bedrijven die eind volgende week de salarissen niet meer kunnen betalen en ons vragen om bijvoorbeeld een 13-weeks cashflow overzicht te maken. Hiermee ga je, met jouw cliënt, naar de bank voor een nieuwe financiering; mooi als dat lukt. Ja, door de crisis zijn we daar vorig jaar best druk mee geweest.
We werken hier met zo’n 45 bevlogen en betrokken (jonge) mensen, dat geeft een hele informele, leuke sfeer. Dat we niet al te groot zijn, heeft zo z’n voordelen: er is altijd genoeg te doen, we kunnen groeien en aan ‘de top’ is het nog niet zo heel druk. Uiteindelijk partner worden is wel mijn ambitie, dat is gezond toch? Maar ik ben er verder vrij nuchter in hoor: laat ik eerst maar eens de verantwoordelijkheden in mijn rol als Director waarmaken, dan zien we daarna wel weer verder.’
Ga hier naar de overzichtspagina Deloitters en hun verhalen.
Aan het stuur van de economie
“ Een van de redenen waarom ik ooit voor Deloitte heb gekozen was het ontbreken van de bekende......
Maxeda: "De kracht van Deloitte is..."
“De kracht van Deloitte is dat ze in een heel korte tijd kunnen leveren,” aldus Ronald van der......
Arjan de Ridder, Senior Consultant Financial Risk Management
Quirine Naaijen, Consultant
(onderdeel van Deloitte Mergers & Acquisitions)

